Manisa Son Dakika Haber

TAMAMEN ELEKTRİKLE ÇALIŞAN OTOMOBİL HONDA E, YAN AYNALARI İÇERİ TAŞIYOR

TAMAMEN ELEKTRİKLE ÇALIŞAN OTOMOBİL HONDA E, YAN AYNALARI İÇERİ TAŞIYOR
49
29 Mayıs 2019 - 10:00

2020’nin İlkbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen tamamen elektrikle çalışan Honda E, yan aynalarını içeri taşıyacak. Şirket, prototip olan kameralı yan ayna sistemini standart bir özellik olarak Honda E’ye ekleyecek.

Kameralı yan ayna sistemi, göstergelerin sağında ve solunda bulunan iki adet 6 inçlik ekran içeriyor ve trafikten canlı görüntü sağlıyor. Honda, kameralı yan ayna sisteminin, eski yan aynalara göre aerodinamik sürtünmeyi yüzde 90 oranında azalttığını ve tüm araç için %3,8 oranında bir iyileşme sağladığını söylüyor. Bu, batarya ömrünün artmasına ve verimliliğin artmasını sağlayabilir. 

Kameralar aynı zamanda görüş imkanını da arttırıyor. Honda, kameraların üstünde su damlacıklarını tutmayacak biçimde şekillendirildiklerini ve kalacak su damlaları için su geçirmez bir şekilde kaplandığını söylüyor. 

Aşağıdaki videoda, kameralı ayna sisteminin nasıl çalıştığını görebilirsiniz: 

Honda, sürücüye geniş ve normal olmak üzere iki türlü kamera seçeneği sunuyor. Bu iki seçenek de, normal aynalara göre görüşü arttırmayı ve kör noktayı azaltabilmeyi başarıyor. Normal mod %10 oranında görüşü arttırırken, geniş modu %50 oranında bir artış sağlıyor. Sürücü aracı geri vitese aldığında, yan aynaların ekranlarında bilgilendirmeler ortaya çıkıyor.  –WebTekno

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.escort istanbul