Manisa Son Dakika Haber

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

GÖRME ENGELLİLER DOĞADA

GÖRME ENGELLİLER DOĞADA
Emre AKGÜN
Emre AKGÜN( emreakgun@manisasondakikahaber.com )
83
06 Mayıs 2019 - 0:29

Görme engelli bireylerin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına doğada bir gün geçirdik.

Türk Kızılay‘ı Manisa şubesi geçen yıl bizden yani yönetim kurulu üyesi olduğum Manisa Spil Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nden, 6 nokta körler derneği ile birlikte görme engelli bireylerin doğa yürüyüşü yapmak istediklerini, rehberlik için destek talep etmişlerdi. Bizde seve seve kabul edeceğimizi söylemiştik. Geçen yıl görme engelli arkadaşlarımız bu faaliyetten çok mutlu olduklarını söylemişlerdi. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdik ve yine aynı mutluluğu yüzlerinde gördüm. El ele verdiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey yoktur.

Ayrıca bu yıl kulübümüzün kurucu üyelerinden Psikolog Elif KOCAĞA doğada geçirdikleri bugünü daha anlamlı ve hayatlarında iz bırakan bir anı kaynak olarak yerleşmesini sağlamak adına EMDR egzersizi uyguladı.

Doğa Yürüyüşünde görme engellilere eşlik eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Türk Kızlayı gönüllüsü öğrenciler de gözlerini kapatarak görme engellilerle empati kurdu.

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi İbrahim Zavlak, “Türk Kızılayı doğal afetler dışında sosyal faaliyetler de yapıyor. Biz geçen yıl 6 Nokta Körler Derneği ile ormanda bir patikada yürüyüş yapmıştık. Bu yıl 2.’sini yapıyoruz. Amacımız görme engellilerin yaşadıkları sıkıntıları gösterebilmek. Ormanda yürümek şehirde yürümekten daha kolay. Şehirde görme engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlatmaya çalıştık. Arabaları kaldırımlara park ediyoruz. Görme engelliler arabalara çarpabiliyorlar. Her türlü engelli şehirde koyuyoruz. Doğal ortamda daha rahat yürüyebiliyoruz” sözlerini paylaştı.

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin daha çok olması dileğiyle…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.escort istanbul